Dla nas COVID-19 to przede wszystkim: poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo obywateli. To też konsekwencje dla policjantów: zawieszone urlopy, dodatkowe służby. To także kwarantanny moich funkcjonariuszy i walka z wirusem, bowiem i pewna grupa policjantów zaraziła się podejmując interwencje. Jednak wierzę, że jesteśmy o krok od zwycięstwa w walce z koronawiursem - mówi w rozmowie z PAP gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.