Dziesiątki miejsc pamięci – grobów wojennych bohaterów wojen światowych, powstańców, ofiar Holokaustu i niemieckiego terroru – udało się uratować i odnowić w ostatnim czasie w Wielkopolsce dzięki wsparciu z budżetu państwa. Prace obejmowały nie tylko wymianę i renowację nagrobków, ale także ekshumacje, badania archeologiczne i georadarowe.
Granica polsko-białoruska, ze względu na sytuację na niej, zaangażowanie służb i poczynione inwestycje w jej zabezpieczenie, jest „oczkiem w głowie polskiego rządu” - zapewnił w środę na przejściu granicznym w Kuźnicy (Podlaskie) szef MSWiA Marcin Kierwiński.
31 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy trafiło we wtorek do Polski - poinformowała ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jak wyjaśniła, to pierwsza z trzech transz w tym roku, w którym do Polski trafi w sumie przeszło 100 mld zł.
31 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy spływa we wtorek do Polski - poinformowała ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jak wyjaśniła, to pierwsza z trzech transz w tym roku, w którym do Polski trafi w sumie przeszło 100 mld zł.
Przedstawiciele Ruchu Społecznego Obrony Szpitala w Lesku zebrali ponad 5,6 tys. podpisów pod petycją do premiera o ratowanie bieszczadzkiej placówki. W piątek w Sejmie posłanka partii Razem Marcelina Zawisza zaapelowała do szefa rządu o pilną interwencję w sprawie zagrożonego likwidacją szpitala.
Jastrzębska Spółka Węglowa uruchomiła jednorazowe odprawy pieniężne w kwocie 170 tys. zł, jeden z przewidzianych ustawą górniczą instrumentów osłonowych dla odchodzących z pracy górników. Z pakietu dobrowolnych odejść skorzystało już 526 osób - podała w czwartek JSW w informacji prasowej.